Valljuk be őszintén, az 1950-es évek eleje óta egyetlen generációnak sem volt olyan nehéz és kilátástalan az életkezdése, mint épp a mai fiataloké. Akik leszólják, becsmérlik, köpdösik a mai fiatalokat, gondolják végig, milyen kondíciókkal indultak ők és milyenekkel a maiak! A szocializmus évei alatt relatíve nagy volt a csóróság, viszont működött a szociális háló, a rendszerváltozás után nagy volt a kilátástalanság, viszont a családok még rendelkeztek némi tartalékkal, amit az előző generáció halmozott fel. A ma életkezdő fiatalok az első generáció, akiknek már a szülei sem tudnak támogatást adni, mivel az elmúlt harminc évben nem tudtak tartalékolni; a mai életkezdők – egy szűk réteg kivételével – legfeljebb, ha hiteladósságokat örökölhetnek a szüleiktől. Így nagyon sokak számára marad a mamahotel vagy a képzettségen aluli külföldi bérmunka. Ha annyira lerabolnak egy társadalmat, mint a magyarral tették az elmúlt harminc évben, annak nagyon komoly következményei vannak: hogy a mai fiatalokat helyzetbe tudjuk hozni, ahhoz olyan szociális transzferekre lenne szükség, amik meghaladják a piacgazdaság kereteit.
„keserűek vagyunk, amikor / nem akarunk példák lenni...”
2019.07.17. 05:55
Y és Z — életképtelen generációk?
Címkék: család történelem liberalizmus piacgazdaság európai unió kommunizmus szociális háló elszegényedés szocializmus kizsákmányolás globalizmus házasság fiatalság gyermeknevelés rendszerváltoztatás családalapítás adósságcsapda pályakezdés családpolitika liberális demokrácia generációs különbségek szociális transzfer szülő-gyermek viszony
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
https://magyarido.blog.hu/api/trackback/id/tr6015337462
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.